Aktualita: Znojmo zažilo malé vinobraní. Na Festivalu vína VOC Znojmo
 

Znojmo zažilo malé vinobraní. Na Festivalu vína VOC Znojmo

zveřejněno:  12. 5. 2015
Krásné počasí, tisíce lidí korzující se skleničkou vína historickým centrem Znojma, program na čtyřech různých místech. Páteční Festival vína VOC Znojmo, který se konal již posedmé, trhnul návštěvnický rekord. Na osm tisíc osm set lidí prožilo 8. května plný vína, folkloru a gastronomie. Kdo v pátek do Znojma nezavítal, určitě musí přijet příští rok.

Aš, Litvínov, Praha, Jindřichův Hradec, Třeboň, Mikulov, Frýdek-Místek, Karviná nebo Ostrava – to jsou jen namátkou města, ze kterých návštěvníci na festival přijeli. Spoje z Brna musely být posíleny, aby nápor cestujících vůbec zvládli. Z jiných koutů republiky zase přijeli v karavanech. Nechyběli ani Slováci, Rakušani nebo Kanaďani. A nespočetné množství místních. Horní náměstí, Sauvignonová ulice, Ryzlinkový trh i Veltlínské náměstí žilo vínem, hudbou a tancem. Potkat člověka se skleničkou vína u Vlkovy věže, rotundy nebo znojemského hradu, to také nebylo nic výjimečného. Zájem o novinku, tzv. odrůdové ulice, byl opravdu velký.

 

Městem brouzdalo na osm tisíc osm set lidí – a Festival vína VOC Znojmo se tak po vinobraní stává nejnavštěvovanější kulturní akcí ve Znojmě. Během jednoho dne se tolik lidí v centru na žádné jiné akci neobjevilo. Zajímavostí je počet vypitých lahví a vzorků. Lahví byla zhruba čtyři tisíce sedm set a vzorků přes sedmdesát tisíc.

Festival vína VOC Znojmo nabídl celkem jednapadesát vín VOC odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Nově se kulturní program odehrával nejen na Horním náměstí, kde jsme přivítali bubeníky z Tam Tam Batucada, energický etnošraml v podání Rajtaraje, písničkáře Jaroslava Hutku nebo cimbálové muziky, ale právě cimbál zněl i na dalších třech místech v okolí – na tzv. odrůdových ulicích.

 

Každou z odrůdových ulic také zdobily informační panely s viničními tratěmi VOC Znojmo, které sloužily jako nápověda k soutěži. Naprázdno nevyšli ani milovníci lahodné gastronomie. Speciality z Pohořelického kapra, připravené předními znojemskými restauracemi, si nechal málokdo ujít.

Kompletní fotogalerii z Festivalu vína VOC Znojmo naleznete zde: http://www.vocznojmo.cz/foto-festival-vina-voc-znojmo-2015/nebo na našem facebooku.

Vzpomínkou na letošní festival bude i propagační video, které je nyní ve výrobě. Těšte se!

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion