Do VOC Znojmo vstoupil AMPELOS VOC - vína originální certifikace Znojmo
VOC Znojmo

Do VOC Znojmo vstoupil AMPELOS

Spolek VOC Znojmo mezi sebe přivítal nového člena. Devatenáctým členem nejstaršího spolku vín originální certifikace se stalo vinařství AMPELOS.

Do VOC Znojmo vstoupil AMPELOS

Jsme hrdí, že mezi sebe můžeme přivítat dalšího nového člena. Spolek VOC Znojmo vznikl s cílem nabídnout milovníkům vína opravdu kvalitní a typická vína ze Znojemské vinařské podoblasti. A i když členství ve spolku znamená v první řadě splnění velmi striktních podmínek – přísnějších, než jaká definuje zákon, samotní vinaři mají očividně zájem na tom, aby produkovali vína vysoké kvality s nádechem regionálnosti.

 

O vína se značkou VOC Znojmo se tak letos poprvé pokusí vinařství AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, s.r.o., která sídlí ve Vrbovci. Vinařství navazuje na tradici šlechtění vinné révy (je historicky nejstarší šlechtitelskou stanicí v České republice a jednou z nejstarších na světě) a zároveň ve vlastním sklepním hospodářství produkuje vysoce jakostní odrůdová vína.

 

Na pozemcích o rozloze 53 ha zajišťuje udržovací šlechtění 35 odrůd révy vinné, z nichž většinu můžete ochutnat v jejich vinotéce, a 5 odrůd podnožových. Zajímavostí je, že se tato vinotéka nachází přímo u jedné ze zastávek Vinobusu. Celkově vinařství produkuje cca 150 00 láhví vína ročně.  Jsou to nejen klasické znojemské odrůdy, ale i nově vyšlechtěné, jako jsou Veritas či Vrboska. Ochutnat můžete o odrůdy jako jsou Kerner, Aurelius, Neronet, Alibernet anebo víno Symposion®, jež je vyrobeno z více než 100 odrůd révy vinné.

 

Pokud vše půjde hladce, budete moci ochutnat vína VOC Znojmo z produkce Vinařství Amplos poprvé na květnovém Festivalu vína VOC Znojmo 2016.


Do VOC Znojmo vstoupil AMPELOS
Do VOC Znojmo vstoupil AMPELOS
Do VOC Znojmo vstoupil AMPELOS