VOC Znojmo

Máme třiadvacet nových vín. A už čtyři do Královské řady

VOC Znojmo se rozrostlo o třiadvacet nových vín s označením vín originální certifikace. Rozhodla o tom komise degustátorů na čtvrtečním zatřiďování vín. Z devětadvaceti přihlášených vín jich třiadvacet obdrží pásku VOC Znojmo. Dvě z toho jsou vína odrůd Ryzlink rýnský zařazená do Královské řady a o jejich finální uvedení na trh tak rozhodne až druhá komise, před uvedením vína na trh, jak ukládají podmínky pro zařazení vín do Královské řady. Vína Královské řady se mohou na trh uvádět po 33 měsících od data ověření sběrů hroznů.

Máme třiadvacet nových vín. A už čtyři do Královské řady

Půjde o vůbec první speciální řadu v rámci vín originální certifikace. A půjdu pouze o vína odrůdy Ryzlinku rýnského. Těšte se! Znojemská vína odrůdy Ryzlinku rýnského mají velký potenciál ke zrání na lahvi. A vzhledem k tomu, že vína s označením VOC Znojmo se mnohdy prodají do jednoho roku, jsme se rozhodli vytvořit unikátní Královskou řadu vín VOC Znojmo. První Vína Královské řady přijdou na trh až v roce 2017, a to v omezeném množství. A půjde opravdu o jedinečná a TOP vína světové kvality!

 

Do Královské řady jsou zatím zařazena čtyři vína. První dva Ryzlinky rýnské prošly komisí v loňském roce (Znovín Znojmo a Vino Hort, oba jsou ročníku 2013), letos je doplní další dva – jeden z Vinařství Waldberg Vrbovec, ročník 2013, druhý z Vino Hort, ročník 2014.

 

Ostatních jednadvacet nových vín pod značkou VOC Znojmo, která prošla čtvrteční komisí, ochutnáte již tradičně poprvé na Znojemském historickém vinobraní. Pásku VOC Znojmo obdrželo osm vín odrůd Ryzlinku rýnského, sedm vín odrůd Veltlínského zeleného, pět vín odrůd Sauvignon a jedno Cuvée.

 

Na vinobraní na scéně VOC Znojmo tak nabídneme na sedmdesát našich vín, včetně těchto jednadvacet nově zatříděných. Těšíme se na vás v pátek 11. září a v sobotu 12. září na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny!


Máme třiadvacet nových vín. A už čtyři do Královské řady
Máme třiadvacet nových vín. A už čtyři do Královské řady