VOC Znojmo

Ohlédněte se s námi za květnovým Festivalem vína VOC Znojmo

Devátý ročník Festivalu vína VOC Znojmo, který se stal druhým nejnavštěvovanějším ročníkem v historii konání festivalu, je už sice minulostí, ale ohlédnout se za ním můžeme díky novému videu. Nechť je tento spot pozvánkou na další, jubilejní desátý, ročník festivalu, který se koná v tradičním termínu 8. května!

Krásné počasí, tisíce lidí korzující se skleničkou vína historickým centrem Znojma, program na čtyřech různých místech. Festival vína VOC Znojmo navštívilo na 8 100 lidí.  18 vinařství sdružených do VOC Znojmo nabízelo 79 vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Z bohatého programu jmenujme například Folklórní soubor Bača a Ovečky, soubory Musica Folklorica a Söndörgö nebo Jitku Šuraňskou. Samozřejmostí byla cimbálová muzika, a to nejen na odrůdových ulicích.

 

Video z Festivalu vína VOC Znojmo 2017, které pochází z dílny společnosti VideoBrothers, je ke zhlédnutí na našem webu v záložce Festival vína VOC Znojmo, příp. na YouTube kanále znojmo.tv; přímý odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=-A848NhOpyk

 

Festival se konal pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a za podpory Vinařského fondu ČR a města Znojma. Další ročník bude opět ve stejné datum – 8. května 2018.