VOC Znojmo

Označení VOC Znojmo má 20 nových vín

VOC Znojmo se rozrostlo o 20 nových vín s označením vín originální certifikace. Rozhodla o tom komise degustátorů na středečním zatřiďování vín, které probíhalo v prostorách Louckého kláštera ve Znojmě. Z 23 přihlášených vín jich 20 obdrží pásku VOC Znojmo. Všechna tato vína mohou premiérově ochutnat návštěvníci Znojemského historického vinobraní na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Dvě vína prošla finálním rozhodnutím o zařazení do tzv. Královské řady. Tu spolek VOC Znojmo milovníkům vína představí letos na podzim.

Označení VOC Znojmo má 20 nových vín

Pásku VOC Znojmo po středečním zatřiďování ponese 20 nových vín. Nejvíce je vín odrůdy Ryzlink rýnský (7), dále Veltlínské zelené (6), Sauvignon (5) a dvě cuvée. Vinař obdrží pro svá vína přesně tolik pásků, kolik lahví zatříděného vína VOC Znojmo měl v době odběru vzorků vín k zatřídění. Na identifikační pásce nalezne každý zákazník kód výrobce, číslo šarže, kód rozhodnutí a počet lahví v dané šarži. Pro spotřebitele je tato kontrolní páska garancí původu a výjimečnosti vín z vybraných viničních tratí znojemské vinařské podoblasti.

 

Drtivá většina zatřiďovaných vín jsou vždy vína aktuálního ročníku, letos tedy ročníku 2015. Nově zatříděná vína VOC Znojmo budete moci ochutnat na Znojemském historickém vinobraní – v pátek 16. září a v sobotu 17. září na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny.

 

Pro vinaře VOC Znojmo znamenalo středeční zatřiďování ale také jeden velký mezník – finálním rozhodnutím o zařazení do tzv. Královské řady prošla dvě vína odrůdy Ryzlink rýnský  ročníku 2013 – jedno od Vinařství Waldberg Vrbovec a jedno od Znovínu Znojmo. Myšlenka Královské řady vznikla s cílem ukázat potenciál zrání vína na lahvi a o jejich finálním zatřídění rozhodují dvojí komise. Na trh můžou být tato vína uvedená nejdříve 33 měsíců po od data ověření sběru hroznů. Ryzlinky z Královské řady už patří do tzv. Velkých vín. Opravdu půjde o jedinečná a TOP vína světové kvality. Jejich uvedení na trh a s tím spojenou kampaň chystáme letos na podzim.

 


Označení VOC Znojmo má 20 nových vín
Označení VOC Znojmo má 20 nových vín
Označení VOC Znojmo má 20 nových vín