VOC Znojmo

Praho, těš se! Na festival znojemských vín v Praze

Praho, těš se! Na festival znojemských vín v Praze

Zažít pravou Moravu v naší hlavní metropoli? Proč ne? Spolek VOC Znojmo pořádá první ročník Festivalu vína VOC Znojmo přímo v Praze. Ve Znojmě pořádáme náš festival, kdy představujeme nově certifikovaná vína VOC Znojmo, letos v květnu již podvanácté. V červnu s ním poprvé vyrážíme do Prahy a moc se těšíme!

Centrem dění Festivalu vína VOC Znojmo v Praze, jak naši novou akci nazýváme, se ve čtvrtek 18. června od 10:00 do 20:00 stane Villa Grébovka a Havlíčkovy sady. I tady se bude snoubit víno, folklór a gastronomie.

V Praze nejsou naše vína rozhodně neznámá, vína VOC Znojmo najdete ve vinotékách i restauracích. Hodně Pražanů se také o víno zajímá, navštěvují naše akce a jezdí k nám na Znojemsko na degustace. S myšlenkou uspořádat festival vín sauvignonů, ryzlinků a veltlínů v Praze jsme si pohrávali již delší dobu a jsme moc rádi, že se letos uskuteční jeho první ročník!

V nabídce bude ochutnávka několika desítek nově certifikovaných vín ročníku 2019 odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zeleně od 20 vinařů ze Znojemské vinařské podoblasti sdružených do spolku VOC Znojmo. Kolik jich přesně bude, bude známé po dubnovém hodnocení a zatřiďování vín.

O tu pravou moravskou hudební atmosféru se postará Cimbálová muzika Jožky Šmukaře, mlsné jazýčky uspokojí mj. speciality s kapra, které k suchým a polosuchým vínům VOC Znojmo skvěle hodí.

Vstup na akci je zdarma, ochutnávka bude probíhat formou placených bločků. Pro více informací sledujte událost na Facebooku VOC Znojmo: https://www.facebook.com/events/177810100249664/.

 

 


Praho, těš se! Na festival znojemských vín v Praze
Praho, těš se! Na festival znojemských vín v Praze


Dokumety ke stažení: