VOC Znojmo

Sezóna Vinobusu odstartovala!

Třetí sezóna unikátního vinařského turistického autobusu Vinobusu VOC Znojmo odstartovala! První cestující se Vinobusem vydali 1. května a hned mohli okusit několik novinek. Kromě nových degustačních zastávek přibyla i jedna zastávka jako taková. Rok co rok se totiž snažíme zatraktivňovat nabídku služeb Vinobusu a reflektujeme přání a podněty cestujících i našich vinařů!

Sezóna Vinobusu odstartovala!

Vinobus VOC Znojmo – to je 14 zastávek, 57 kilometrů a 19 vinařství. K tomu krásy Znojma a Znojemska, příroda Národního parku Podyjí – co víc si přát? Díky Vinobusu mohou návštěvníci zavítat ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, aniž by museli řešit, jak se dostanou tam a zpět. Mohou se pokochat krásnými vinicemi, navštívit mnoho zajímavých míst jako třeba Loucký klášter nebo Lampelberg a podniknout spoustu dalších zajímavých aktivit v blízkosti zastávek.

 

Oproti loňsku přibyla jedna nová zastávka – Jelení farma Ječmeniště. Vinobusu jezdí celkem 3x denně, přičemž do Tasovic a Dobšic zajíždí jako vloni jen poslední jízdou. Čas první jízdy zůstává 10.00, posouvá se druhá jízda na 13.50 a třetí jízda na 17.15 hodin.

 

Vinobus nabízí také na vybraných zastávkách možnost degustace. Zastávky s degustacemi se nám vloni osvědčily, u cestujících byly velmi oblíbené, a tak jsme pro letošek přidali ještě dvě. Degustovat v průběhu okružní jízdy Vinobusem tak bude možné v Louckém klášteře, v Novém Šaldorfě, v Hnanicích, Chvalovicích, na Lampelbergu, ve Vrbovci a v Dobšicích.Aby se ale neprodloužil závěr třetí jízdy, vynechá se degustační zastávka ve Vrbovci.

 

Další změnou je fakt, že Vinobus nebude jezdit o nedělích. V květnu jezdí vždy v pátek, v sobotu a ve svátek, od června do 16. září pak pojede každý den kromě nedělí. Připomínáme, že Vinobus je možné pronajmout si i individuálně například na firemní nebo větší rodinné akce. 

 

Vinobus VOC Znojmo je realizován za podpory Jihomoravského kraje, města Znojma, obcemi Chvalovice, Vrbovec, Tasovice, Havraníky a Nový Šaldorf-Sedlešovicea Vinařského fondu ČR. Aktuální informace na www.vinobus.cznebo na Facebooku VOC Znojmo.


Sezóna Vinobusu odstartovala!
Sezóna Vinobusu odstartovala!
Sezóna Vinobusu odstartovala!
Sezóna Vinobusu odstartovala!


Dokumety ke stažení: