VOC Znojmo

Svatý Václav uvedl na trh nové královské ryzlinky

Svatý Václav uvedl na trh nové královské ryzlinky

Vždy 28. září, na svátek svatého Václava, patrona vinařů, jsou na trh uváděna nová vína exkluzivní Královské řady vín VOC Znojmo. Letos se mezi královskými ryzlinky představí Ryzlink rýnský ročníku 2017 od Vinařství WALDBERG a Ryzlink rýnský ročníku 2017 od VINO HORT.

„Vlastní Královskou řadou vín se můžeme chlubit jako jediný spolek VOC u nás,“ konstatuje František Koudela, předseda VOC Znojmo. „Jsou do ní vybírána pouze vína odrůdy Ryzlink rýnský. Právě znojemské ryzlinky mají velký potenciál ke zrání na lahvi a v čase se vyvíjí k dokonalosti.“

Na první pohled poznáme vína Královské řady díky speciální pásce ve žluto-červeném provedení, zdobící hrdlo lahve, a podle znaku VOC Znojmo ve stejných barvách.

„Mám radost, že se nám opět podařilo zatřídit Královský Ryzlink rýnský. Ukazuje se, že vinice U Hájku je tou ideální polohou pro vína VOC Znojmo. Ve vůni vína se objevují lehké petrolejové tóny a pomerančová kůra, v chuti přechází do medové vyzrálosti. Víno má v harmonickém výrazu kyselinu, je svěží a plné. Jedná se o menší šarži, pouze 1 000 lahví, a tak si tento jedinečný rýňák nenechte ujít,“ přiblížil královský ryzlink vinař Jiří Hort.

Také sklepmistr Pavel Filipovszki z Vinařství WALDBERG je na své víno patřičně hrdý: „Jde o jedno z velmi zajímavých vín ročníku 2017 z viniční tratě U sklepů v Dyjákovičkách. Ve vůni i chuti vynikají tóny sušené meruňky, rozkvetlých bylinek a akátového medu na minerálním základu. Harmonicky vyvážené víno se během tří let vyvíjelo v nerezové nádobě, větším akátovém sudu i v lahvi.“

Zda se můžeme těšit na další vína z Královské řady VOC Znojmo, to se ukáže až za rok. Prvotním hodnocením prošly dva ryzlinky, které se tak staly kandidáty na zařazení. Finální hodnocení je čeká příští rok v srpnu.


Svatý Václav uvedl na trh nové královské ryzlinky