Vídeň: vína VOC Znojmo si odváží stříbrné medaile VOC - vína originální certifikace Znojmo
VOC Znojmo

Vídeň: vína VOC Znojmo si odváží stříbrné medaile

Vína VOC Znojmo si připisují další ocenění. Z AWC Vienna International Challenge 2019, nejvýznamnější soutěži vín v Rakousku, si Vino Hort odváží dvě stříbrné medaile: za Ryzlink rýnský 2017 a Sauvignon 2016.

Vídeň: vína VOC Znojmo si odváží stříbrné medaile

„Každý úspěch na zahraniční výstavě je pro nás obrovským úspěchem a motivací k další práci. Nejvíce nás těší, že oceněná vína pocházejí z jedné vinice, a tou je Dobšice U Hájku. Tím se potvrzuje, že tato poloha je ideální pro pěstování odrůd jako je Ryzlink rýnský a Sauvignon,“ říká Jiří Hort, majitel stejnojmenného vinařství.

Rakousko patří v Evropě mezi vinařské velmoci. S víny VOC Znojmo mají navíc ta rakouská mnoho společného. O to cennější je úspěch našich vín. Vína VOC Znojmo jsou suchá nebo polosuchá, právě taková jsou velmi rozšířená i v Rakousku. Uspět na rakouské půdě s našimi typickými víny je opravdu ukázkou světové kvality našich vinařů.

V soutěži AWC Vienna International Challenge 2019 soutěžilo 12 617 vín od 1 756 vinařů ze 42 zemí světa. Soutěž se na konci října konala již pošestnácté. Více na www.awc-vienna.at.