VOC Znojmo

Vína VOC Znojmo dobyla Ameriku

Další významný úspěch si mohou připsat vína VOC Znojmo. Po úspěších na mezinárodních soutěžích v Praze, Vídni či Itálii dobyla vína VOC Znojmo americký kontinent: uspěla totiž v mezinárodní soutěži Texas International Wine Competetion, která se konalavloni v listopadu v texaském Austinu. Dvě stříbrné medaile si odsud odvezly Vinné sklepy Lechovice, a to za Ryzlink rýnský 2015 a Ryzlink rýnský 2016.

„Do soutěže jsme se přihlásili na doporučení pana doktora Bárty, šéfredaktora časopisu Sommelier, který pro propagaci moravského a českého vinařství na světových soutěžích odvádí velmi významnou práci a je významným reprezentantem našeho vinařství. Jsme velmi rádi a vážíme si toho, že naše vína v Texasu chutnala. Každý takový úspěch je pro nás zdrojem energie pro naši další práci. Většina mezinárodních amerických soutěží vín má u nás dobrý zvuk a úspěch na nich je našimi zákazníky velmi pozitivně vnímán a my pevně věříme, že u Texas International Wine Competetion to bude stejně tak,“ říká Jan Hrachovský, sklepmistr Vinných sklepů Lechovic.

 

Texas International Wine Competetion je jednou z největších mezinárodních vinařských soutěží v americkém Texasu. Poprvé se soutěž konala v roce 2016. Druhý ročník se konal od 17. do 19. 11. 2017 a soutěžilo zde přes 450 vín u různých koutů světa. Více informací na www.txiwc.com.