VOC Znojmo

Vína VOC Znojmo opět v Salonu vín

Vína VOC Znojmo opět v Salonu vín

Expozice Salonu vín ČR, jedno z nejznámějších degustačních center u nás, odhalila finálovou stovku vín. Tu bude od února, pokud to vládní opatření dovolí, prezentovat svým návštěvníků. Ani letos mezi stovkou nejlepších nechybí vína VOC Znojmo.

 

Konkurence byla opravdu početná.  Do nominačních kol soutěže bylo přihlášeno celkem 2541 moravských a českých vín, z nichž do prvního celostátního kola Salonu vín postoupilo 1547 vzorků od 193 firem. A s kterými víny VOC Znojmo se můžete v Salonu vín potkat?

Vína VOC Znojmo v první stovce Salonu vín ČR - ZLATÁ MEDAILE

Sauvignon VOC Znojmo 2019, THAYA VINAŘSTVÍ, spol. s r.o.   

Veltlínské zelené VOC Znojmo 2019, Vinařství LAHOFER, a.s.

Ryzlink rýnský VOC Znojmo 2019, ZNOVÍN ZNOJMO, a.s.

Stříbrná medaile

Ryzlink rýnský VOC Znojmo 2019, Vinařství Piálek & Jäger s.r.o.

Veltlínské zelené VOC Znojmo 2018, ZNOVÍN ZNOJMO, a.s.

Ryzlink rýnský Královská řada VOC Znojmo 2015, Vinařství Hanzel s r.o.

Veltlínské zelené VOC Znojmo 2019, Arte Vini spol. s r.o.

 

„Jsem hrdý, že se vína VOC Znojmo v tak velké konkurenci prosadila svou kvalitou a jedinečností, a tudíž budou v Salonu vín ČR ve stálé expozici k degustaci pro tisíce návštěvníků. Ti tak s typickými víny našeho regionu ochutnají i kus Znojemska,“ říká František Koudela, předseda spolku VOC Znojmo.  

Mimo vína VOC Znojmo, ovšem z vinařství THAYA, které je členem VOC Znojmo, zaznamenal výrazný úspěch Pinot blanc 2018. Víno, jež bylo oceněno jako nejlepší víno České republiky pro rok 2021, pochází ze Znojemské vinařské podoblasti, z obce Hnanice, viniční trati „U Chlupa“.

„Vinice je starší 30 let. Víno bylo vyrobeno ve čtyřistalitrových barikových sudech spontánním kvašením. Má nádhernou zlatožlutou barvu s tóny po přezrálých hruškách. V chuti cítíme krémovost zrání po barikových sudech, pečený chléb, sušený ananas a přezrálé hrušky,“ přiblížil Jakub Smrčka, enolog vinařství THAYA.

Z hodnocených vín vybírala komise podle ustáleného klíče, jehož cílem je reprezentovat moravské a české vinařství jako celek, jednotlivé regiony i styly výroby vína. V kolekci 100 vín se zlatou medailí Salonu vín 2021 figuruje 52 vinařů a celkem 21 odrůd vín.


Vína VOC Znojmo opět v Salonu vín
Vína VOC Znojmo opět v Salonu vín