VOC Znojmo

Vinobraní u rotundy: 14 000 lidí, 118 000 vzorků vína

Znojemské historické vinobraní má se i přes nepřízeň vydařilo na výbornou. Nemalou měrou se na tom podílela i scéna VOC Znojmo u rotundy svaté Kateřiny, největší vinařská scéna na vinobraní, která je jeho nedílnou součástí již sedmým rokem. Na nedalekém hradě opět probíhalo i oblíbené poznávání Vína všemi smysly. Vinobraní se zkrátka vyvedlo na jedničku.

Vinobraní u rotundy: 14 000 lidí, 118 000 vzorků vína

Návštěvnost scény u rotundy se odhaduje na 14 000 lidí, kteří vypili celkem 7 864 lahví vín, což dopovídá zhruba 118 000 degustačních vzorků. Sedmnáct vinařů VOC Znojmo tu nabízelo celkem 72 vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, z toho jeden Ryzlink rýnský nesl označení Královské řady. O dobrou náladu se starala cimbálová muzika Jožky Šmukaře a Cimbálová muzika Šmytec.

 

U rotundy se také soutěžilo – slosovatelný kupon odevzdalo 3 000 lidí. Výhercům ceny pošleme přímo na adresu. Těšit se mohou na poukazy do Vinobusu a květnový Festival vína VOC. Díky soutěži navíc máme zajímavý přehled o tom, odkud sem návštěvníci jezdí: objevovala se tu města jako Plzeň, Liberec, Ústí nad Labem, České Budějovice, Pelhřimov, Brno, Olomouc nebo Havířov. Návštěvníky jsme tu měli i ze Slovenska, Maďarska, Velké Británie, Finska nebo Islandu.

 

Soutěžilo se i v Sále předků na znojemském hradě. Pod taktovkou viceprezidenta Asociace sommelierů ČR Iva Dvořáka zde v rámci sobotního programu vinobraní poznávalo Víno všemi smysly na 950 návštěvníků, kteří se stali Znalci znojemských vín.

„Návštěvníci rozeznávali jednotlivé vlastnosti typických odrůd – Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Sauvignon, které se tradičně pěstují na Znojemsku a patří do povolených odrůd VOC Znojmo,“ vysvětluje Ivo Dvořák. „Každý účastník měl za úkol poznat typické barevné odstíny, charakteristickou vůni, tělnatost i chuť odrůd a zároveň přiřadit vhodný pokrm k danému kultivaru, tedy využít šestý smysl. Pokud vám schází využití sluchu, tak věřte, že i víno může být slyšet,“ dodává s úsměvem Dvořák. Podle zájmu a množství zúčastněných se dá předpokládat, že tento způsob přístupu k degustaci se návštěvníkům líbil, a rádi si vyzkoušeli tzv. nanečisto tradiční degustaci, která je později čekala ve stanu VOC Znojmo.

 

Prázdné nebylo o vinobraní ani Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži, kde bylo plno hlavně v neděli.

Děkujeme všem návštěvníkům, že na vinobraní vytvořili nezaměnitelnou atmosféru. A budeme se těšit příští rok na viděnou – ať už na květnovém Festivalu vína VOC Znojmo, nebo v září na vinobraní!

 

Znojemské historické vinobraní se konalo v termínu od 15. do 17. září 2017. Další ročník je naplánován na 14. – 16. září 2018. Aktuality sledujte na www.znojemskevinobrani.cznebo na www.vocznojmo.cz.


Vinobraní u rotundy: 14 000 lidí, 118 000 vzorků vína
Vinobraní u rotundy: 14 000 lidí, 118 000 vzorků vína
Vinobraní u rotundy: 14 000 lidí, 118 000 vzorků vína
Vinobraní u rotundy: 14 000 lidí, 118 000 vzorků vína