VOC Znojmo

Vlkova věž má za sebou tři sezóny. Úspěšné

Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži zakončilo třetí sezónu provozu. Od dubna 2013, kdy se zrekonstruovaná Vlkova věž poprvé otevřela veřejnosti, na ni vystoupalo přes 8 200 lidí. Informovat se o aktuálních otevřených sklepích či o vinařských akcích v okolí přišlo bezpočet návštěvníků. Po létech v ústraní tak nepřehlédnutelná památka Znojma dostala nový rozměr.

Vlkova věž má za sebou tři sezóny. Úspěšné

Ochutnávky vína na vyhlídce věže, speciální vinný bar, možnost zakoupit si lahev špičkového vína i v neděli a o svátcích a hlavně nepřeberné množství informací o vinařství. To vše najdou návštěvníci ve Vlkově věži, kde je zřízeno Informační centrum VOC Znojmo. Zdařilou sezónu zažila Vlkova věž i letos.

 

Pokud by vás zajímala nějaká čísla, jsme schopni monitorovat vstupy na věž, počet nalévaných degustačních vzorků a počet prodaných lahví. Do Vlkovy věže ale proudí i davy lidí, které do Znojma přijely například na dovolenou nebo na výlet a chtějí se informovat, jaké vinařské akce v okolí najdou či jaký vinař má právě otevřený sklep. Vlkova věž tak neslouží jen jako vyhlídková věž s možností degustace vína, ale slouží opravdu svému hlavnímu účelu, za kterým jsme ji zřizovali – podpora vinařského turistického ruchu.

 

A nyní několik čísel: za letošní rok vystoupalo na Vlkovu věž na 2 800 lidí, od začátku provozu je to už celkem přes 8 200 lidí. Oblíbené jsou i degustace ze speciálního vinného baru – letos pracovníci Vlkovy věže rozlili přes 2 000 degustačních vzorků. Každoročně se na Vlkově věži prodá zhruba tisíc lahví vín VOC Znojmo (vína se tu prodávají za stejnou cenu, jako jej prodává samo vinařství).

 

Informační centrum ve Vlkově věži je otevřeno zpravidla od dubna do října, přičemž v dubnu a říjnu je v provozu od pátku do neděle a o svátcích. Od začátku června do konce září je Vlkova věž otevřena denně. Návštěvníky vítá ale například i na státní svátek 17. listopadu, kdy se zapojuje do doprovodného programu dne otevřených dveří znojemské radnice. Řízenou degustaci na Vlkově věži lze však domluvit i individuálně.

 

Informační centrum VOC Znojmo vzniklo za vydatné podpory města Znojma a Jihomoravského kraje.


Vlkova věž má za sebou tři sezóny. Úspěšné
Vlkova věž má za sebou tři sezóny. Úspěšné