VOC Znojmo

VOC Znojmo má dalšího šampiona!

Slavíme už podruhé za sebou nejvyšší úspěch v Národní soutěži vín znojemské vinařské podoblasti. Potvrzuje se, že značka VOC je důkazem kvality. Šampionem znojemské vinařské podoblasti se stalo Veltlínské zelené 2014 VOC Znojmo z VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC. Vítězné Veltlínské zelené 2014 VOC Znojmo se zároveň stalo vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín.

VOC Znojmo má dalšího šampiona!

„Toto Veltlínské zelené pochází z viniční trati Slunný vrch v obci Vrbovec. Je zelenkavě zlatavé barvy, má intenzivní typicky kořenitou vůni s květinovým nádechem a v jeho chuti můžeme najít jemnou ovocnost s pepřnatě-mandlovými tóny,“ popsal Šampiona sklepmistr Pavel Filipovszki z VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC.

 

Značka VOC dominovala i kategorii bílých polosladkých vín, kde prvenství připadlo Ryzlinku rýnskému VOC Znojmo 2013 z Vinařství LAHOFER.

 

Vína VOC Znojmo sbírají jedno ocenění za druhým, a to jak na české, tak na mezinárodní úrovni. Všechna vína, včetně těchto dvou naposledy oceněných, budou moci všichni ochutnat v rámci Znojemského historického vinobraní na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. A to v pátek 11. září a v sobotu 12. září.