VOC Znojmo

Vyrazte o vinobraní na degustaci vín VOC Znojmo. K rotundě

Stává se již tradicí, scéna VOC Znojmo na jednom z nejkrásnějších míst ve Znojmě je jedním z pilířů Znojemského historického vinobraní. Právě na vyhlídce u rotundy sv. Kateřiny, na kouzelném místě, odkud se můžete kochat nejen dominantami Znojma, ale také krásným výhledem na řeku Dyji a Národní park Podyjí, budou vinaři VOC Znojmo o vinobraní nabízet na sedmdesát vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené.

Vyrazte o vinobraní na degustaci vín VOC Znojmo. K rotundě

V rámci pátečního a sobotního programu Znojemského historického vinobraní, které se letos koná v termínu od 11. do 13. září, tedy premiérově až do neděle, patří scéna na znojemském hradě u rotundy sv. Kateřiny vinařům VOC Znojmo. Sedmnáct vinařů tu nabídne na sedmdesát různých vín pod značkou VOC Znojmo.

 

Ochutnávka vín VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny probíhá formou pochůzkové degustace. V pátek 11. září bude možné degustovat od 14:00 do 20:00. Ke sklence dobrého vína bude hrát cimbálová muzika Jožky Šmukaře. V sobotu 12. září bude probíhat degustace od 12:00 do 20:00, k poslechu a dobré náladě bude hrát Cimbálová muzika Šmytec.

 

Pro letošek pro vás máme připravenou jednu novinku. Pokud uhádnete, kolik lahví z produkce VOC Znojmo se u rotundy během vinobraní vypije, můžete se těšit na hodnotnou výhru – vstupenku na Znojemské historické vinobraní 2016 včetně degustačních bločků. Malá nápověda: loni se jich vypilo 8 200!

 

S víny VOC Znojmo je spojena další novinka sobotního programu vinobraní – netradiční poznávání vína všemi smysly doplněné o vědomostní test, který se zaměří na nejtypičtější odrůdy Znojemska – Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Při jejich objevování zapojíte všech pět – vlastně šest smyslů. Těšte se! A to vše bude pod taktovkou a dohledem Ivo Dvořáka, viceprezidenta Asociace sommelierů ČR. Odměnou za úspěšné zvládnutí testu vám bude poukaz na dva degustační vzorky ve stanu VOC Znojmo.

 

Také v neděli můžete zajít na sklenku dobrého vína VOC Znojmo. Otevřena bude naše Vlkova věž, Rajská vinice s víny LAHOFER i Loucký klášter s víny ZNOVÍN ZNOJMO. Kdo degustaci spojí s procházkou či vyjížďkou na kole, může navštívit vinici Šobes, nejkrásnější vinici široko daleko.  Milovníky vína přivítají také ve Vinných sklepích Lechovice nebo ve vinařství Vino Hort v Dobšicích.

 

Vstupenky na Znojemské historické vinobraní, kterou jsou nutné pro vstup na scénu VOC Znojmo, jsou v předprodeji v síti Ticketpro. Zakoupit je lze také v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici ve Znojmě. Degustační bločky na ochutnávku vín VOC Znojmo budou k zakoupení přímo na místě.

Takže nezapomeňte! Druhý zářijový víkend se na vás těšíme ve Znojmě!


Vyrazte o vinobraní na degustaci vín VOC Znojmo. K rotundě
Vyrazte o vinobraní na degustaci vín VOC Znojmo. K rotundě
Vyrazte o vinobraní na degustaci vín VOC Znojmo. K rotundě