VOC Znojmo

Zavítejte za námi na veletrh Wine Prague 2015

Výstaviště PVA Expo Praha Letňany se ve dnech 25. až 27. května 2015 stane místem zasvěceným vínu, jeho kulturní propagaci a prostorem pro setkávání těch, kteří vyhledávají nové kontakty, informace nebo obchodní příležitosti. Premiérového ročníku mezinárodního veletrhu Wine Prague 2015 se účastní také VOC Znojmo.

Zavítejte za námi na veletrh Wine Prague 2015

Na veletrhu se společná prezentace znojemských vinařů a znojemské podoblasti v rámci apelačního systému VOC Znojmo postaví vedle ostatních vinařských velmocí, jakými jsou Francie, Itálie nebo Španělsko se svými apelačními systémy AOC, DOCG, resp. DO. Půjde tedy opravdu o prestižní veletrh.

 

Svá vína budou vinaři VOC Znojmo návštěvníkům nabízet osobně. Takže se každý může setkat přímo s tím, kdo vinice obhospodařuje, kdo je u procesu výroby vína a kdo mu dává svou tvář. Přijďte i vy poznat svého vinaře!

 

VOC Znojmo se bude na veletrhu Wine Prague pyšnit jednou z největších expozic. Vedle samotného sdružení a jednotlivých vinařů se společně s vinařstvími prezentuje také město Znojmo, což je naprosto výjimečné. Stánek s heslem Objevte Znojmo bude lákat do vinařského města Znojma nejen milovníky tohoto královského moku, ale také milovníky historie, krásné přírody či aktivního odpočinku. K tomu mohou využít nejen unikátní trasy adrenalinového podzemí, ale také četné cyklotrasy či vybudované vodácké skluzavky na řece Dyji.

 

Cílem veletrhu je nejen prezentace prvního apelačního systému, tedy VOC Znojmo, odborné a široké veřejnosti, ale také prezentace vína jako takového, prezentace znojemské vinařské podoblasti a všeho, co je s vínem spojené – ať už jde o vinařské sklepy, vinice, cyklostezky či turistické cíle, které jsou s vínem spojené.

 

Na veletrhu můžete navštívit stánky všech vystavovatelů i rozsáhlý doprovodný program. Zčásti jej má na starost i VOC Znojmo. Vinařství VINO HORT bude přednášet o moštech vhodných pro gastronomii a o vínech z Francie, František Koudela představí nově zatříděná vína VOC Znojmo ročníku 2014.

 

Program veletrhu i další informace naleznete na www.wineprague.com. Pokud na něj zavítáte, rádi Vás přivítáme u našeho stánku!