Aktualita: Sezóna Vinobusu odstartovala! Novinkou je možnost rezervace míst
 

Sezóna Vinobusu odstartovala! Novinkou je možnost rezervace míst

zveřejněno:  5. 5. 2019
Máte rádi víno a chcete degustovat? Chcete poznat sklepní uličky a krásné vinice Znojemska? Rádi byste poznali projekt jediný svého druhu v Česku? Pokud jste odpověděli alespoň na část těchto otázek ANO, pak je tu pro vás připraven Vinobus VOC Znojmo, jehož čtvrtá sezóna odstartovala 1. května!

 Vinobus VOC Znojmo, to je 13 zastávek, 50 kilometrů a 20 vinařů. Na padesátikilometrový okruh po vinařsky zajímavých místech můžete ze Znojma vyjet ve třech časech – 10:00, 13:50 a 17:15 hodin. V květnu jezdí Vinobus o sobotách a státních svátcích, od 1. června do 15. září jezdí každý den kromě nedělí.

 

Novinkou pro letošní rok je možnost rezervace místa ve Vinobusu, a to přes web www.vinobus.cz. Vinobus je možné pronajmout si i individuálně například na firemní nebo větší rodinné akce.

 

O co konkrétně se jedná? Vinobus je ideálním prostředkem pro poznávání regionu, ať už na kole, nebo pěšky. Vinobus má totiž i přívěs na 20 kol. Vystoupit nebo realizovat si svůj vlastní program můžete na kterékoli z třinácti zastávek. Za další tři hodiny se vám nabízí možnost do Vinobusu opět nastoupit a pokračovat na plánované trase.

 

Díky Vinobusu se ze Znojma můžete vydat do jeho okolí, budete projíždět vinicemi, toulat se sklepními uličkami a zavítáte do několika vinařství. Vinobus nabízí také na vybraných zastávkách možnost degustace, takových zastávek je celkem sedm: Loucký klášter, Nový Šaldorf, Hnanice, Chvalovice, Lampelberg, Vrbovec a v rámci poslední jízdy i v Dobšicích. Po celou dobu cesty vám bude k dispozici vyškolený průvodce, který vás seznámí nejen s tipy na výlety do okolí nebo místopisem, ale bude i rádcem při výběru vín.

 

Děkujeme Jihomoravskému kraji a městu Znojmu, což jsou největší podporovatelé našeho neziskového projektu Vinobusu. Bez nich bychom vám takovou službu vůbec nemohli nabídnout.

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion