V létě chystáme další novinku. Vinobus, který bude brázdit vinicemi Znojemska

zveřejněno:  3. 3. 2015
Myšlenka vinařského autobusu, tzv. Vinobusu, kterou spolek VOC Znojmo nosí v hlavě již od roku 2009, se konečně letos stane skutečností. Jihomoravský kraj i město Znojmo – dva klíčové subjekty, bez jejichž pomoci by projekt nemohl fungovat – daly Vinobusu zelenou. A za to jim patří velký dík.

Projekt Vinobusu má za cíl podpořit vinařskou turistiku na Znojemsku a rozšířit tak služby, které vinaři VOC Znojmo návštěvníkům a milovníkům vína nabízí. Návštěvníci budou moci jednoduše zavítat ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, kde mohou ochutnat naše nejlepší vína, a to aniž by museli řešit, jak se dopraví tam i zpět.

 

Nápad vinařského autobusu ocenil jihomoravský hejtman Michal Hašek i starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Oba přislíbili nejen pomoc při progapaci Vinobusu, ale také finanční podporu projektu.

 

Vinobus s kapacitou 32 míst bude jezdit po okruhu o délce 62 kilometrů od středu Znojma, přesněji od Vlkovy věže, informačního centra VOC Znojmo, až po vinařské obce. Projekt bude propojený s cyklotrasami a samotný Vinobus bude vybaven nosiči na kola, aby jej mohli využíti i cyklisté. Celá trasa bude objízdná čtyřikrát denně a každá ze zatím devatenácti zastávek bude označena informačním panelem. Vzniknou i webové stránky projektu, kde bude možné naplánovat si cestu.

 

Pokud půjde vše hladce, chceme, aby Vinobus brázdil Znojemskem už od poloviny sezóny, tedy od 1. srpna.

Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion