Aktualita: Vinařství Halkoci členem VOC Znojmo
 

Vinařství Halkoci členem VOC Znojmo

zveřejněno:  2. 4. 2024
Spolek VOC Znojmo se rozrostl o nového člena. Seznamte se s Lukášem Halkocim, který po studiu vinařství v rakouském Kremsu založil roku 2019 vlastní Vinařství HALKOCI, a stal se tak prvním vinařem v rodině.

Důvtipná vína s elegancí, lehkostí a vlastní filozofií dělí do přehledných řad dle stylistiky. Důvěru vkládá v tradiční odrůdy regionu, zejména veltlíny a ryzlinky. Ty jsou sklízeny ze špičkových tratí Znojemska a vinifikovány v nerezu, dřevě nebo betonu.

„Směr VOC Znojmo sleduji dlouhodobě. Oceňuji možnost působit po boku věhlasných vinařů, těším se na další rozvoj spolku a pilování typických znojemských vín,“ říká vinař Lukáš Halkoci.

„Těší mě, že mezi sebou můžeme přivítat mladého vinaře Lukáše Halkociho. Jeho přístup k vinařskému řemeslu a zapálení pro víno je pro spolek VOC Znojmo vítaným přínosem. Už dříve jsem zaznamenal úspěchy vín Vinařství Halkoci na soutěžích, například Sauvignon se stal šampionem Národní soutěže vín Znojemské podoblasti 2023,“ komentuje František Koudela, předseda spolku. 

Označení VOC Znojmo, tedy vína originální certifikace, nesou vybraná vína ze Znojemska, kde se zrodil první apelační systém v České republice. Týká se vín ze tří nejtypičtějších odrůd Znojemska, Sauvignonu, Ryzlinku rýnského a Veltlínského zeleného, případně jejich cuvée, která vykazují regionálně typický, jednotný chuťový profil. Apelační systém se vyznačuje náročnými požadavky na kvalitu, a tak je velkým úspěchem, že Vinařství Halkoci je již 22. vinařstvím, které se do projektu zapojilo. Přijetí systému VOC Znojmo je pro Znojemsko, zdejší vinaře i Českou republiku významným krokem do nové vinařské éry.

Dokumenty ke stažení
Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion