Aktualita: Vyrazte v pátek na festival za víny VOC Znojmo
 

Vyrazte v pátek na festival za víny VOC Znojmo

zveřejněno:  3. 5. 2015
Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo! Pátek 8. května je ve Znojmě ve znamení Festivalu vína VOC Znojmo – tedy ve znamení tradiční květnové akce, kde můžete vůbec poprvé ochutnat nově zatříděná vína VOC Znojmo. Těšit se můžete i na lahodnou gastronomii a pestrý kulturní program, a to nejen na hlavní scéně na Horním náměstí, ale také na našich odrůdových ulicích – na Sauvignonové ulici, Veltlínském náměstí a Ryzlinkovém trhu. A máme pro vás připravenou speciální anketu!

Prim hrají na festivalu pochopitelně vína. Čeká na vás jednadvacet nově zatříděných vín VOC Znojmo, která budete moci premiérově ochutnat právě 8. května. Vinaři nabídnou i vína VOC Znojmo starších ročníků a celkem tak degustační list nabídne padesát jedna vín. Z jednapadesáti vín je šestnáct sauvignonů, sedmnáct ryzlinků a osmnáct veltlínů. Degustace formou placených bločků platí na všech místech – na Horním náměstí, v odrůdových ulicích i na Vlkově věži, kde se nachází Informační centrum VOC Znojmo.

K dobrému vínu patří i dobré jídlo – a to je úkol pro znojemské hotely a restaurace. Přední znojemské restaurace a hotely nachystají pro tuto příležitost speciální kapří menu. Nabízet budou například kapří burger, ravioly plněné kapřím masem nebo kapří ďábelskou topinku. Chuťové pohárky budou jenom jásat!

 

Do Znojma se však nejezdí jen za dobrým vínem a jídlem, ale také za poznáním. Základem dobrého vína jsou dobré bobule. A tudíž vinice. Vinic certifikovaných k výrobě vín VOC Znojmo je celkem čtyřicet pět. A my bychom vám je chtěli formou ankety přiblížit. Navíc jsou to opravdu krásná místa, která stojí za návštěvu.

 

Každý návštěvník bude moci vyplnit soutěžní kupón, kde musí vypsat minimálně pět vinic VOC Znojmo. Ale nebojte, samozřejmě vám pomůžeme. Vinice lze najít nejen na lahvích nebo u stánků s víny, ale také třeba ve Vlkově věži. Chystáme i takovou menší výstavu fotografií našich vinic, a to na výstavních panelech.

Výherci soutěže se mohou těšit na vína VOC Znojmo, na předplatné časopisu Sommelier, na předplatné časopisu Wine & Degustation nebo na ceny věnované Ministerstvem zemědělství. Šťastlivci si mohou odnést také poukázku na degustaci vín VOC Znojmo v rámci Znojemského historického vinobraní.

A protože je Festival vína VOC Znojmo dnem plný vína, folkloru a gastronomie, nabídne program pestrou škálu hudebních i tanečních vystoupení – cimbálovou muziku, bubenickou show, flamenco nebo etnošraml. Na své si přijde určitě každý.

Dokumenty ke stažení
Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion