Zámecká vinařská romance 2011

zveřejněno:  15. 7. 2011
V rámci Jevišovického kulturního léta se bude konat již IX. ročník Zámecké vinařské romance. I když Jevišovice nejsou vinařskou obcí, stala se tato akce velmi oblíbenou a to jak ze strany návštěvníků tak i vinařů. Tato ochutnávka prochází genezí a jsme velmi rádi, že nad letošním ročníkem, kromě partnerství se Sdružením znojemských vinařů, převzalo záštitu VOC Znojmo a vinařská romance se tak dostala do společnosti opravdu vybraných vinařských akcí.

Zámecká vinařská romance se jako již tradičně skládá ze dvou soutěžních kategorií: Galerie Rýnských ryzlinků ze Znojemské vinařské podoblasti a soutěže O pohár Suchého čerta. Rýnské ryzlinky bude hodnotit odborná komise složená z členů VOC Znojmo a SZV. Sejde se 25.7.2011 na radnici v Jevišovicích. O poháru Suchého čerta bude rozhodovat veřejnost na veřejné ochutnávce  a pohár bude předán vítězi na Jevišovických historických slavnostech. Stejně tak  předání zlatých medailí a ocenění v Galerii rýnských ryzlinků bude vyhlášeno 28. 8. 2011 na hlavním podiu při JHS.

Veřejnost bude mít možnost ochutnat vzorky na veřejné ochutnávce konané dne 30. 7. 2011 a to na Starém zámku v Jevišovicích. Samotné místo dává akci  zvláštní atmosféru, která bude umocněna možností  ochutnávky vín VOC Znojmo 2010. Připraveny jsou také doprovodné akce pro děti i dospělé.

Zámecká vinařská romance opět učinila krok vpřed a nyní je jen na návštěvnících, aby tento posun zhodnotili.

 

 

 

                                                        Mgr. Pavel Málek, starosta města Jevišovice

Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion