Zavítejte do Salonu vín na vína VOC Znojmo

zveřejněno:  24. 2. 2019
Na začátku února se v historickém sklepení valtického zámku milovníkům vína otevřela degustační expozice Salonu vín 2019. V té se pro letošní rok představí 101 nejlepších moravských a českých vín, které bude možné ochutnat až do prosince. Mezi nimi najdete i tři vína VOC Znojmo.

Možná se někomu může zdát, že tři vína VOC Znojmo mezi nejlepší stovkou našich vín jako málo, ale není tomu tak. Vín ze Znojemské vinařské podoblasti je v Salonu vín samozřejmě více. Ale těch typických, s označením vín originální certifikace, je logicky omezený počet. Zase ale návštěvníci Salonu vín mohou počítat s tím, že těžko budou pít lepší ryzlink nebo veltlín, než bude ten od našich vinařů v Salonu vín!

Za VOC Znojmo se tu prezentují Veltlínské zelené 2017 od Vinařských sklepů Lechovice a dva Ryzlinky rýnské ročníku 2017 – jeden od Znovínu Znojmo a druhý od vinařství Piálek a Jäger.

Celkem se návštěvníkům Salonu vín představí 71 bílých, 26 červených, dvě růžová a dvě jakostní šumivá vína. Lákadly by měly být především nejúspěšnější odrůdy letošního ročníku. Mezi ně patří Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský (10 vín), Rulandské modré (8), Sauvignon a Rulandské bílé (obojí 6) a Frankovka a Veltlínské zelené s 5 zastoupeními.

Pokud budou zájemci hledět na ročníky, nejčastěji jsou zastoupena vína z roku 2017, 2016 a 2015. Nejstarší víno v Salonu vín je z roku 2009.

Salon vín České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro rok 2019. Díky rovnosti bodů při finálovém hodnocení se však prestižním titulem může pochlubit celkem 101 vín, která uspěla v konkurenci 2199 vín. Od soboty 2. února jsou tato vína po celý rok prezentována ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku. Více informací k Salonu vín najdete na www.vinarskecentrum.cz.

Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion