Aktualita: Znojmo zazářilo dvojmo v soutěži Vinařství roku
 

Znojmo zazářilo dvojmo v soutěži Vinařství roku

zveřejněno:  8. 2. 2021
Pokud jste drželi palce vinařům VOC Znojmo, finalistům prestižní soutěže Vinařství roku 2020, můžete se nyní přidat k našemu blahopřání. Vinařství Piálek & Jäger a vinařství LAHOFER si odvážejí ocenění za vítězství ve svých kategoriích.
Do nejvyššího kola této jedinečné vinařské soutěže postoupilo devět finalistů, vždy tři kandidáti v každé ze tří kategorií. Tím ovšem boj neskončil, právě naopak. Odborná komise zamířila do vinařství všech finalistů, aby přímo na místě posoudila, nakolik splňují soutěžní kritéria, od samotného vína a jeho prezentaci přes image, marketing a zásluhy o obor jako takový až po stav vinohradu. Vinařství ze Znojemska bodovala v těchto kategoriích:      Malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok) 

Vinařství Piálek & Jäger s.r.o.        

  Velká vinařství (produkce nad 250.000 l/rok)

Vinařství LAHOFER, a.s.       

  „Dvojí vítězství, to je fenomenální úspěch znojemských vinařů. Obě vinařství mají nejen skvělá vína, která sklízí úspěchy na soutěžích, ale i svoji přidanou hodnotu. LAHOFER vsadil na jedinečnou architekturu nového vinařství i vyhlášené Enotéky, kterou po otevření návštěvníci berou útokem. Vinařství Piálek & Jäger vedle krásného vinařství nabízí zážitkovou gastronomii. Pro získání titulu nestačila jen kvalita vína, ale i přínos pro rozvoj oboru v daném roce. A Znojemsko si tak významný úspěch zaslouží,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela. „Těší mě, že dlouhodobě patříme mezi špičku mezi moravskými vinaři, především ve spojení s gastronomií. Svědčí o tom ocenění ze zahraničí a také úspěchy suchých vín. Naším želízkem v ohni je hlavně osobitost vinařství od vlastních návrhů etiket, designu sklepů a prezentací až po samotná originální vína. Přistupujeme k práci osobně a autenticky, proto nebylo potřeba se zvlášť připravovat. Tak významné ocenění je odměnou za veškeré naše úsilí  a odvedenou práci,“ dodává Kamil Piálek. Vítězství v soutěži Vinařství roku 2020 znamenalo pro LAHOFER završení rozporuplného vinařského ročníku. „Extrémně se v něm střídalo dobré i špatné. Z toho dobrého bych vyzdvihnul otevření nového vinařství, které se díky zajímavé architektuře a bohatému kulturnímu programu rychle stalo cílem návštěvníků nejen ze Znojemska. Navíc nám umožnilo pustit se do technologických novinek, jako je nazrávání vína v betonových tancích, dřevěných sudech a kvevri nádobách. Ve vinicích jsme sklidili o 36 % více suroviny než o rok dříve. Naopak jednoznačným negativem byla vládní opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií. Přišli jsme nejen o významnou část tržeb za prodej vína, ale i o pořádání spousty akcí v novém vinařství,“ shrnul obchodní a marketingový ředitel Vinařství LAHOFER Daniel Smola. „Vítězství v soutěži Vinařství roku stavíme jednoznačně na vrchol našich úspěchů za nasazení v loňském roce. Velmi potěšující je i zisk třech zlatých medailí za vína zařazená mezi sto nejlepších v Salonu vín České republiky pro rok 2021 nebo velká zlatá medaile z mezinárodní soutěže Concours Mondial de Bruxelles,“ doplnil Smola.     
Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion