VOC Znojmo

Festival vína VOC Znojmo zazáří v září

Festival vína VOC Znojmo zazáří v září

Dobrá zpráva pro všechny příznivce dobrého vína – o populární Festival vína VOC Znojmo nepřijdete! Už jen několik dní nás dělí od soboty 5. září, která letos nahradí tradiční květnový termín.

Tentokrát se organizátoři rozhodli opustit rušné ulice a náměstí města. Scény na Káře, u rotundy sv. Kateřiny a na nádvoří znojemského hradu nabídnou návštěvníkům atraktivní prostředí a poskytnou více prostoru. Čekat tam na ně budou nově zatříděná vína ze srpnové komise, ale také vína z komise dubnové i starší ročníky. Celkem bude možno ochutnat více než 90 vín, a to včetně Královské řady, jejíž vína jsou z důvodu své výjimečnosti k dostání jen u samotných vinařů.

Na své si přijdou posluchači různých hudebních žánrů. Folklor, který k vínu neodmyslitelně patří, prostřídá jazz. Na ulici Hradní se zájemci budou moci zapojit do akce Vinaři jdou na dřeň. Jedná se o prezentaci šperkařek z celé republiky a dražbu cínovaných šperků či cínem zdobených skleniček s vinařskou tematikou na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně.

Festival vína VOC Znojmo se bude konat v režimu dle aktuálních vládních nařízení. Pokud se opatření vlády budou i nadále ubírat našlápnutým směrem, budou počty návštěvníků na jednotlivých scénách regulovány.  Věříme, že respektování těchto opatření přispěje k bezpečnému průběhu a zachování pohodové atmosféry.

Během festivalu lze navštívit Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na ulici Kollárova ve Znojmě. Organizátoři nezapomínají ani na rodiny s dětmi, pro které je připraven dětský koutek s dozorem.

Vstup na festival je zdarma. Degustace jsou placené s využitím systému dobíjecích čipů na náramcích. Více informací k Festivalu vína VOC Znojmo naleznete na stránkách www.vocznojmo.cz nebo na sociálních sítích. Loňským ročníkem se můžete inspirovat na https://www.youtube.com/watch?v=ZeBu6yWHWHc

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a za podpory Vinařského fondu ČR, města Znojma, Svazu vinařů ČR a Jihomoravského kraje.

 
Dokumety ke stažení: