O vinobraní vyrazte za víny VOC Znojmo VOC - vína originální certifikace Znojmo
VOC Znojmo

O vinobraní vyrazte za víny VOC Znojmo

Znojemské historické vinobraní se blíží a opět na něm nebude chybět scéna VOC Znojmo na jednom z nejkrásnějších míst ve Znojmě – na vyhlídce u rotundy sv. Kateřiny. Odtud se můžete nejen kochat krásným výhledem na dominanty města a údolí řeky Dyje, ale za zvuků cimbálové muziky může degustovat na sedm desítek vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené od vinařů VOC Znojmo. To ale z nabídky VOC Znojmo na vinobraní není vše.

O vinobraní vyrazte za víny VOC Znojmo

V rámci pátečního a sobotního programu Znojemského historického vinobraní, které se letos koná v termínu od 16. do 18. září, patří scéna na znojemském hradě u rotundy sv. Kateřiny vinařům VOC Znojmo. Ti budou nabízet na 70 různých vín pod značkou VOC Znojmo. Na vinobraní budete moci poprvé ochutnat také vína ze srpnového zatřiďování.

 

Ochutnávka vín VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny probíhá formou pochůzkové degustace. V pátek 16. září bude možné degustovat od 14:00 do 20:00. Ke sklence dobrého vína bude hrát Cimbálová muzika Šmytec. V sobotu 17. září bude probíhat degustace od 12:00 do 20:00, k poslechu a dobré náladě bude hrát cimbálová muzika Jožky Šmukaře. Také letos máme pro návštěvníky na naší scéně připravenou soutěž o ceny. Podrobnosti ještě odhalíme, těšte se!

 

S víny VOC Znojmo je spojena další scéna letošního vinobraní – poznávání Vína všemi smysly doplněné o vědomostní test, který se zaměří na nejtypičtější odrůdy Znojemska – Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Letos se tato scéna přesouvá do klidného prostředí znojemského hradu.

 

O vinobraní nemůže chybět ani Vinobus VOC Znojmo, největší letošní novinka pro turisty na Znojemsku. Vinobus pojede klasicky jako v jiných dnech – pouze s tou změnou, že zastávku na Masarykově náměstí nahradí zastávka u Městského divadla. Kdo si bude chtít odpočinout od rušného centra, může se vydat na vyhlídkovou jízdu s průvodcem nebo na výlet do přírody. Více k Vinobusu na www.vinobus.vocznojmo.cz.

 

Během Znojemského historického vinobraní je možné navštívit také Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na Kollárově ulici, kde je možné degustovat vína ze speciálního vinného baru či kochat se se sklenkou v ruce výhledem na krásy města Znojma.

 

Vstupenky na Znojemské historické vinobraní, kterou jsou nutné pro vstup na scénu VOC Znojmo, jsou v předprodeji v síti Ticketpro. Zakoupit je lze také v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici ve Znojmě. Do konce srpna lze dvoudenní permanentku zakoupit za 300 korun. Degustační bločky na ochutnávku vín VOC Znojmo budou k zakoupení přímo na místě.

 

Znojemské historické vinobraní je největší akcí svého druhu u nás. Více informací naleznete na www.znojemskevinobrani.cz.


O vinobraní vyrazte za víny VOC Znojmo
O vinobraní vyrazte za víny VOC Znojmo
O vinobraní vyrazte za víny VOC Znojmo