VOC Znojmo

Vinařství roku 2019 zná své finalisty. O titul bojuje i Piálek & Jäger

Vinařství roku 2019 zná své finalisty. O titul bojuje i Piálek & Jäger

Odborná porota vybrala devět finalistů, kteří budou bojovat o titul v desátém ročníku prestižní vinařské soutěže Vinařství roku. O titul pro absolutního vítěze se utkají tři malá, tři střední a tři velká vinařství. V kategorii Malá vinařství o titul nejvyšší bojuje vinařství VOC Znojmo, konkrétně Vinařství Piálek & Jäger.

Pro VOC Znojmo to není poprvé, kdy jeho člen bojuje v této prestižní soutěži. V roce 2015 získalo titul Vinařství roku Vinařství rodiny Špalkovy. Nominace Vinařství Piálek & Jäger  do finále jen potvrzuje kvalitu a inovátorský přístup tohoto vinařství.

„Myslím, že dlouhodobě patříme mezi špičku mezi moravskými vinaři, a to především ve spojením s gastronomii. Svědčí o tom i spousta ocenění v zahraničí a úspěchy i se suchými víny. V roce 2018 jsme na soutěži AWC Vienna byli nejlepším vinařstvím za Českou republiku na AWC Vienna 2018. Naším želízkem v ohni je především osobitost našeho vinařství, a to od vlastních návrhů etiket, designu našich sklepů a prezentací až po samotná originální vína. Také za námi nestojí žádný investor a firmu jsme vytvořili sami od úplných začátků. Přistupujeme k naší práci osobně a autenticky, proto nebylo potřeba se zvlášť připravovat,“ Kamil Piálek.

V další fázi soutěže teď posoudí sedmičlenná odborná komise přímo v jednotlivých vinařstvích, do jaké míry naplňují finalisté stanovená soutěžní kritéria, a definitivně rozhodne o vítězích.

Vítězové Vinařství roku 2019 budou slavnostně vyhlášeni 30. ledna na brněnském výstavišti. Soutěž pořádá Svaz vinařů ČR za finanční podpory Vinařského fondu a Jihomoravského kraje. Více informací na www.svcr.cz.