VOC Znojmo

Zatřídíme další vína. I do Královské řady

Dvakrát ročně mohou vinaři VOC Znojmo přihlásit svá vína na zatřiďování – tedy přihlásit je do procesu, jehož výsledkem je označení daného vína značkou VOC Znojmo. Po dubnovém termínu se blíží ten srpnový, který má navíc od loňského roku další specifikum – zatřiďuje se i do speciální, tzv. Královské řady. O nových vínech s označením VOC Znojmo budou degustátoři z řad vinařství rozhodovat ve čtvrtek 27. srpna od 9:00 v Louckém klášteře ve Znojmě.

Myšlenka Královské řady se zrodila před dvěma lety. Znojemská vína odrůdy Ryzlinku rýnského mají velký potenciál ke zrání na lahvi, tato vína se v čase vyvíjejí k dokonalosti. A vzhledem k tomu, že vína s označením VOC Znojmo se mnohdy prodají do jednoho roku, jsme se rozhodli vytvořit unikátní Královskou řadu vín VOC Znojmo. Týkat se bude právě jen Ryzlinku rýnského.

 

První dvě vína získala označení Královské řady při loňském srpnovém zatřiďování, tedy vína ročníku 2013. Vína však procházejí dvěma komisemi pro rozhodnutí. Finální rozhodnutí bude mít až další komise, která zasedne po 33 měsících od data ověření hroznů. První vína Královské řady tak mohou přijít na trh až v roce 2017.

 

Královskou řadou bychom vám chtěli ukázat ohromný potenciál našich ryzlinků, bude se jednat opravdu o jedinečnou řadu vín VOC Znojmo. Je totiž velká škoda, že neochutnáte vína takto vyzrálá, se zlatavými až jantarovými odstíny, s vůní medovou, meruňkovou, s pomerančovými  tóny, případně minerálními tóny, kořenité, s vůní po lipovém květu, lehce s tóny petroleje neboli kerosinu. Co se projevuje ve vůni, najdeme i v chuti. Extraktivní, nazrálé, s dlouhotrvající perzistencí.

 

Kromě Královské řady VOC Znojmo budeme zatřiďovat i klasicky vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, která splní podmínky pro zařazení mezi vína VOC Znojmo. Ty budete moci ochutnat tradičně poprvé na Znojemském historickém vinobraní, které se koná v termínu od 11. – 13. září.