VOC Znojmo

Zatřiďování vín: 18 nových vín VOC Znojmo a jeden královský ryzlink

VOC Znojmo se rozrostlo o 18 nových vín s označením vín originální certifikace. Rozhodla o tom komise degustátorů na čtvrtečním zatřiďování vín. Z 23 přihlášených vín jich 18 obdrží pásku VOC Znojmo. Vína mohou premiérově ochutnat návštěvníci zářijového Znojemského historického vinobraní. Zatřiďovalo se i do Královské řady vín VOC Znojmo.

Ročník 2018 přál ryzlinkům a veltlínům. Vína vynikají svěžestí, ovocnými tóny, jsou extraktivní a kořenitá s výrazným potenciálem zrání na láhvi. Sauvignony si zase zachovávají svoji typickou ovocnost.

Pro vinaře je označení VOC Znojmo velmi prestižní, svá vína proto pečlivě připravují. Nejvíce nově certifikovaných vín je odrůd Ryzlinku rýnského (8), pak Veltlínského zeleného (5) a pak Sauvignonu (4). Vinaři zatřídili také jedno Cuvée.

Vinař obdrží pro svá vína přesně tolik pásků, kolik lahví zatříděného vína VOC Znojmo měl v době odběru vzorků vín k zatřídění. Na identifikační pásce nalezne každý zákazník kód výrobce, číslo šarže, kód rozhodnutí a počet lahví v dané šarži. Pro spotřebitele je tato kontrolní páska garancí původu a výjimečnosti vín z vybraných viničních tratí znojemské vinařské podoblasti.

Všechna zatříděná vína jsou vína aktuálního ročníku, letos tedy ročníku 2018. Nově zatříděná vína VOC

Znojmo budou moci milovníci vína ochutnat na Znojemském historickém vinobraní 2019 – v pátek 13. září a v sobotu 14. září na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Společně s již dříve zatříděnými víny se návštěvníci vinobraní mohou těšit na celkem devět desítek vín VOC Znojmo.