Aktualita: V Salónu vín se můžete těšit i na vína od vinařů VOC Znojmo
 

V Salónu vín se můžete těšit i na vína od vinařů VOC Znojmo

zveřejněno:  14. 2. 2015
Na největší soutěži vín v České republice, na Salónu vín 2015, uspěla i vinařství VOC Znojmo. V konkurenci 1 646 vín se do finálové stovky dostala také dvě vína pod hlavičkou VOC Znojmo. Uspěla ale i další vína znojemských vinařů.

Každé víno zařazené do Salónu vín představuje opravdovou špičku české produkce. Zařazení dvou vín VOC a dalších šesti vín pod hlavičkou vinařů VOC Znojmo je tak velkým úspěchem!

Mezi sedmdesát čtyři nejlepších bílých vín pro rok 2015 se probojovala dvě vína VOC Znojmo:

Ryzlink rýnský VOC, 2013, Vinařství Piálek & Jäger

Ryzlink rýnský VOC, 2013, Vinařství rodiny Špalkovy

 

Uspěla ale i další vinařství VOC Znojmo. Vinařství LAHOFER zvítězilo v kategorii bílých polosladkých vín (Rulandské šedé, výběr z hroznů, 2013), vinařství ZNOVÍN ZNOJMO reprezentuje zase jediné růžové víno ze Salónu vín (Cabernet Sauvignon rosé, pozdní sběr, 2013). ZNOVÍN ZNOJMO v soutěži uspělo ještě s dalšími třemi víny (Tramín červený, výběr z hroznů, 2009; Dornfelder, jakostní víno odrůdové, 2013; Tramín červený, výběr z bobulí, 2005). Se svým veltlínem uspěla Vinice – Hnanice (Veltlínské zelené, pozdní sběr, 2013).

Nový ročník celoroční degustační expozice Salónu vín ČR bude veřejnosti otevřen od soboty 28. února na zámku ve Valticích. Navštivte Salón vín i vy a ochutnejte tam naše vína!

Fotografie
Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion