Festival vína VOC ZNOJMO 2013_Tisková zpráva

zveřejněno:  9. 5. 2013
Tisková zpráva Festival vína VOC Znojmo 8. května 2013, Znojmo, Horní náměstí Den vína, folkloru a gastronomie Již po páté se konal ve vyhlášeném vinařském regionu Festival vína VOC Znojmo. Je nám potěšením, že můžeme pokračovat v této tradici započaté v roce 2009. Znojemský festival byl přehlídkou vín originální certifikace, gastronomie i hudby. Mohli jsme zde ochutnat zatříděná vína ročníku 2012, ale i 2011, která nesou označení VOC Znojmo. S vínem se skvěle snoubí i pokrmy z Pohořelického kapra a proto ani na tomto výjimečném festivalu nechyběly. Návštěvníci mohli ochutnat kapří speciality, které připravily přední znojemské restaurace a hotely.

Na účastníky festivalu čekalo během festivalu losování slosovatelných kuponů. Kdo navštívil během festivalu nově otevřené Informační centrum VOC ZNOJMO ve Vlkově věži, získal potvrzený slosovatelný kupón a mohl se zúčastnit losování. Pořadatelé měli připravené předplatné časopisu Sommelier, Wine & Degustation, ceny ministerstva zemědělství, poukazy na ochutnávku vín VOC ZNOJMO s vyhlídkou z Vlkovy věže, piknikový koš Klasa a samozřejmě vína VOC ZNOJMO přímo z rukou jednotlivých vinařů.

Letošním ročníkem nás provázel viceprezident Asociace sommelierů České republiky Ivo Dvořák.

 

Do celodenního programu byl zařazen např.:

MÁJÍČEK – dětský folklorní soubor z Brna

KALE – jedinečný zážitek z romské hudby

TOKHI – donutí Vás spolupracovat celým tělem a stanete se součástí hudebního programu

CIMBAL CLASSIC – aneb je libo cokoliv s cimbálem?

POL‘ANA – vysokoškolský soubor písní a tanců

BRATŘI EBENOVÉ – jedinečný hudební a kulturní zážitek, okořeněný osobitým humorem

 

Na festivalu se ochutnávala vína z vinařství DV PROMOTION s.r.o., Ing. Josef Dobrovolný, vinařství Kořínek, s.r.o., Jan Vaněk, Vinařství LAHOFER, a.s., Vinařství Líbal, s.r.o., Vinařství rodiny Špalkovy s.r.o., VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o., Vinné sklepy Lechovice, spol. s.r.o., VINO HORT, s.r.o., Zemědělské družstvo Hodonice, ZNOVÍN ZNOJMO, a.s., Vinice Hnánice s.r.o., VINAŘSTVÍ HANZEL

Z restaurací se představila restaurace GAUDEO, Hotel LAHOFER, Hotel Prestige, Hotel Savannah a restaurace U Zlaté konve. Po celý den byla možnost ochutnat potraviny s českou značkou kvality „Klasa“, která poskytovala ochutnávky skvělých sýrů a jiných pochutin zdarma.

Děkujeme všem návštěvníkům a vinařům za vytvoření nezaměnitelné atmosféry, která vládla 8. 5. 2013 na 5. ročníku Festivalu vína VOC Znojmo. Velké dík patří také všem partnerům.

 

V letošním roce zavítalo na festival 5 000 návštěvníků z celé České republiky.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.

Projekt je realizován s podporou Fondu:
Partneři:
Jihomoravský kraj
Svaz vinařů ČR
Člen destinační společnosti:
ZnojmoRegion